November 6, 2018
Woodson County General Election Results
Write-In
Candidates Toronto NF Perry Piqua Center Liberty North YC 1 YC 2   Total
United States Representative 2nd District
Kent Edmonds                   1 1
Bill Ireland         1           1
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
Governor/ Lieutenant Governor
Ken W Cannon/Lonnie R McCollum                     0
Aaron B Coleman/Michael L Coleman                     0
Todd M Mitchell/Jennifer L Baurley                     0
Theophilus R Floyd/Natalie L Floyd                     0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
Secretary of State
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
Attorney General
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
State Treasurer
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
State Representative 13th District
Jerry Banks 1                   1
Genevieve Payne 2                   2
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
Board of Education Member 9th District
Shannon Culver                   1 1
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
County Commissioner 1st District
John Weseloh                   97 97
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
Township Clerk
Sherri Fuller- Toro 10                   10
Diane Ludwig 1                   1
Debbie Schumacher 3                   3
Steve Adams 3                   3
Eric Busteed 2                   2
Jamie Clark 1                   1
Marilyn Jones 3                   3
Shaella Enabit 1                   1
Tabitha Nelson 1                   1
One 1                   1
Clint Tracy 1                   1
Terri Clark 1                   1
Jessica Valentine 1                   1
Shelly Davis           2         2
Judy Smith           2         2
Maggie Harrod         1           1
J.J. Edwards             2       2
Cindy Raaf             1       1
Steve Barney             1       1
Ed Pennuto       1             1
Kyler Allen       1             1
Judy Lair       1             1
Chuck Morris       2             2
Garrett Eggers     4               4
Sandra Eggers     2               2
John Weseloh   1     1           2
Ron Swanson   1                 1
Mike Day         1           1
Janice Weber         1           1
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0
                      0